Microsoft představil Windows 10

Microsoft na konferenci v San Franciscu představil nástupce Windows 8 s překvapivým označením Windows 10.

Asi největším šokem je, že Microsoft pro svůj nový OS použil označení Windows 10, jelikož se očekávalo, že americká firma zvolí název Windows 9.

„Podle mého názoru chtějí novým označením jednoduše říci, že jde o novou éru Windows, kterou nechtějí spojovat s veřejností nepříliš dobře přijatými Windows 8,“ uvedl analytik Michael Silver ze společnosti Gartner. Kladně se k novému označení vyjádřil také analytik ze společnosti Directions on Microsoft Wes Miller. „Myslím, že je to dobrá volba. Chtěli se odpoutat od Windows 8,“ dodal Miller.

Hlavní analytik ze společnosti Moor Insights & Strategy Patrick Moorhead však pozitivní hodnocení svých kolegů nesdílí. „Je to chyba. Lidé si budou pokládat zřejmou otázku: Proč se nový OS nejmenuje Windows 9,“řekl Moorhead. Pravdou je, že představitelé Microsoftu pojmenování příliš nekomentovali a uvedli pouze, že Windows 10 nemají být nástupnickým produktem Windows 8. Microsoft chce novým jménem zdůraznit především jednu věc: éra Stevena Sinofského je pryč.

Sinofsky, který vedl vývoj Windows 7 a Windows 8, byl velkým zastáncem duálního uživatelského rozhraní ve Windows 8, které však pro uživatele bylo matoucí a dočkalo kritiky i od odborníků. V rámci reorganizace Microsoftu Sinofsky v červenci 2013 z vedoucího postu divize Windows odešel a nahradil ho Terry Myerson.

Vývoj Windows od odchodu Sinofského doznal značných změn. Microsoft je nyní otevřenější, Windows 10 byly vyvíjeny ve spojení s jeho velkými OEM partnery, což je dobře,“ dodal Moorhead.

Nový operační systém bude vydán v příštím roce a poběží na všech zařízeních od telefonů přes tablety až po desktopy. Vývojáři tak budou moci psát aplikace pouze pro jednu platformu namísto tří. Konference Microsoftu tento týden byla zaměřena na firemní uživatele, kteří byli ke změnám, jež přinesly Windows 8, nejvíce kritičtí. Představitelé amerického gigantu si tak dali nyní záležet, aby zdůraznili, že i když Windows 10 budou obsahovat nové uživatelské rozhraní, nebude pro uživatele zvyklé na starší verze Windows matoucí.

Snadnější má být správa zařízení s Windows a Microsoft zapracoval i na bezpečnosti, když představil nový způsob oddělení osobních a firemních dat. Technická preview verze Windows 10 pro desktopy a laptopy bude dostupná ještě v tomto týdnu, později pak bude vydána i verze pro tablety. Novinky, které potěší koncové uživatele (včetně nových verzí aplikací typu Internet Explorer), budou představeny až na konferenci v příštím roce.

Úvodní foto: Microsoft

 

Zobrazeno: 513x
Kategorie: Vše ostatní, co se jinam nehodíPřidáno: 23.10.2014 v 15:27:09
Komentáře: 0
Autor: admin

 

 

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 725106 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.