Jak se připojit k internetu přes Wi-Fi

Jak se připojit k internetu přes Wi-Fi

Máte doma notebook nebo mobilní telefon vybavený Wi-Fi přijímačem?
Vezměte ho někdy s sebou ven a připojte se k internetu třeba v kavárně nebo autobusu.
Signály Wi-Fi sítí jsou dnes ve větších městech prakticky na každém rohu.

Chcete-li se připojit k Wi-Fi síti, musíte se nejprve ujistit, že máte zapojený, případně zapnutý, váš Wi-Fi přijímač. Bohužel vám nemůžeme přesně popsat, jak Wi-Fi přijímač zapnout, protože se tato funkce liší dle jednotlivých výrobců. Zkuste si svůj notebook prohlédnout, jestli někde nenajdete malý obrázek satelitu, antény nebo nápis Wi-Fi. Pokud je u něj nějaká dioda a svítí, váš Wi-Fi přijímač by měl být zapnutý a připravený k použití.

Jak najít seznam sítí ve Windows XP

Přijímač dokáže automaticky rozpoznat seznam dostupných bezdrátových sítí. K jejich seznamu se dostanete buď tak, že klepnete pravým tlačítkem myši na ikonu připojení úplně vpravo dole na hlavním panelu a vyberete položku Zobrazit bezdrátové sítě k dispozici nebo přes Start | Ovládací panely | Síťová připojení. Zde klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Bezdrátové připojení k síti a vyberete stejnou položku jako v prvním případě - Zobrazit bezdrátové sítě k dispozici. V obou případech se vám otevře dialogové okno Bezdrátové připojení k síti se seznamem dostupných bezdrátových sítí.

Seznam Wi-Fi sítí ve Windows Vista

Nyní se krok za krokem podíváme na to, jak se k Wi-Fi připojíte ve Windows Vista. Pokud jste se už ujistili, že máte zapnutý Wi-Fi přijímač, k seznamu automaticky rozpoznaných bezdrátových sítí se dostanete následujícím způsobem.

První možností je, že klepnete pravým tlačítkem myši na ikonu připojení úplně vpravo dole na hlavním panelu a vyberete položku Centrum sítí a sdílení. Další cesta vede přes Start | Ovládací panely, kde v části Síť a internet klepnete na položku Zobrazit úlohy a stav sítě. V obou případech se vám otevře takzvané Centrum sítí a sdílení. V nabídce vpravo potom klepněte na Připojit k síti. Otevře se vám samostatné dialogové okno, v němž uvidíte seznam dostupných bezdrátových sítí.

Jak se připojit k síti Wi-Fi ve Windows XP?

Nyní máte před sebou seznam sítí a u každé z nich vidíte název, typ (Nezabezpečená bezdrátová síť, Zabezpečená bezdrátová síť) a sílu signálu (stupnice od 0 do 5). Seznam sítí můžete aktualizovat klepnutím na tlačítko s dvěma šipkami a nápisem Aktualizovat seznamem sítí, které najdete v hlavní nabídce vlevo.

Nyní se zkuste připojit k nezabezpečené bezdrátové síti. Klepněte v seznamu na nějakou nezabezpečenou síť s dostatečným signálem a stiskněte tlačítko Připojit. Zobrazí se vám bezpečnostní upozornění, v němž své rozhodnutí o připojení k této síti musíte potvrdit opětovným klepnutím Připojit. Nyní už byste měli být připojeni.

Chcete-li se připojit k zabezpečené bezdrátové síti, musíte k ní znát heslo. Dostanete ho zpravidla od nějaké pověřené osoby: od servírky, knihovnice nebo šéfa - samozřejmě v závislosti na tom, kde se zrovna nacházíte. Klepněte na vybranou zabezpečenou síť s dostatečným signálem a na tlačítkoPřipojit. Zobrazí se vám dialog pro zadání síťového klíče. Vyplnit ho budete muset pro kontrolu dvakrát. Poté klepněte na Připojit. Aktuální stav svého Wi-Fi připojení můžete sledovat, najedete-li myší nad již zmíněnou ikonu připojení v hlavním panelu.

Připojení k Wi-Fi ve Windows Vista

Máte otevřené dialogové okno Připojení k síti. U všech zobrazených sítí vidíte název, typ (Nezabezpečená síť, Síť s podporou zabezpečení) a sílu signálu (stupnice od 0 do 5). Seznam sítí můžete aktualizovat klepnutím na tlačítko s dvěma šipkami vpravo nahoře nad seznamem sítí.

Nyní se zkuste připojit k nezabezpečené bezdrátové síti. V seznamu klepněte na nějakou nezabezpečenou síť s dostatečným signálem a stiskněte tlačítko Připojit. Zobrazí se vám bezpečnostní upozornění, v němž své rozhodnutí o připojení k této síti musíte potvrdit klepnutím na Přesto připojit. Potom si můžete nastavit, v jakém profilu se počítač k této síti bude připojovat, tento krok přeskočíte, stisknutím tlačítka Storno.

Chcete-li se připojit k zabezpečené bezdrátové síti, musíte k ní znát heslo. Dostanete ho zpravidla od nějaké pověřené osoby: od servírky, knihovnice nebo šéfa - samozřejmě v závislosti na tom, kde se zrovna nacházíte. Klepněte na vybranou zabezpečenou síť s dostatečným signálem a na tlačítkoPřipojit. Do formuláře zadejte bezpečnostní klíč nebo přístupové heslo a znovu klepněte na Připojit.

ZDROJ:http://www.cnews.cz/jak-se-pripojit-k-internetu-pres-wi-fi-0

 

 

Zobrazeno: 606x
Kategorie: Počítače - Novinky Přidáno: 27.08.2014 v 11:26:15
Komentáře: 0
Autor: admin

 

 

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 725117 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.