Řešení problémů s Firefoxem způsobených malwarem

Malware je zkratkou pro "Malicious Software" (zákeřný program). Je to termín, který se obecně užívá pro program, který se bez souhlasu uživatele usídlí v systému, a jenž byl vytvořen s cílem infiltrovat se do systému nebo jej poškodit. Někdy může být problém s Firefoxem důsledkem činnosti malware, o jehož přítomnosti v systému nemusí uživatel vůbec vědět. Tento článek popisuje, jaké jsou obvyklé příznaky přítomnosti malware, jak zabránit, aby se malware dostal do systému a jak se jej zbavit.

Jak poznám, že problém s Firefoxem způsobuje malware?

Různé malware se vykazují různými příznaky, ale setkáváte-li se s jedním nebo vícero těchto jevů, je možné, že máte malware v systému.

Jak se chránit před malware?

Aby se malware nedostal do počítače, je dobré dodržovat několik jednoduchých zásad:

 • Pravidelně aktualizujte svůj operační systém i veškerý software: Zákeřný software ke svému průniku do systému obvykle využívá známých bezpečnostních chyb druhých programů, jenž mohou být v novějších verzích opraveny. Ubezpečte se, že používáte poslední verze všech komponent programů, včetně zásuvných modulů, jež si můžete prověřit na naší stránce kontroly zásuvných modulů. Aktuálnost systému Windows prověříte pomocí služby Windows Update.
 • Neinstalujte nedůvěryhodný software: Některé webové stránky nabízí programy pro zvýšení rychlosti prohlížeče, pro usnadnění vyhledávání na Internetu, pro přidání nástrojových lišt, které dělají věci, jež Firefox již provádí. Některé nežádoucí programy jsou rovněž přibaleny k softwarovým balíkům. Obvykle tyto programy shromažďují informace o vašem chování na webu a slouží pouze lidem, kteří je vytvořili a kteří Firefox zneužívají. Ubezpečte se, že doplňky instalujete ze stránek Mozilly a že když instalujete software, nebudou v průvodci instalace označené k instalaci i nežádoucí programy.
 • Neklepejte na falešná vyskakovací okna: Mnoho zákeřných webových stránek se pokouší dostat malware do vašeho systému tak, že obsahují obrázky, které se tváří, jako by šlo o vyskakovací okna, anebo zobrazují animaci, jak tato stránka skenuje váš počítač. Více informací o odhalování falešných vyskakovacích oken se dozvíte v článku Blokování vyskakovacích oken.
 • Mějte aktivní antivirový a anti-spywarový program a pravidelně provádějte kontrolu systému. Ujistěte se, že ve vašich bezpečnostních programech je aktivována kontrola v reálném čase. Kompletní kontrolu systému provádějte alespoň jednou do měsíce.
 • Nespouštějte falešný Firefox: Firefox stahujte ze stránky mozilla.org/firefox.
  Poznámka: Oznamte, prosím, zneužití ochranné známky Firefox na webových stránkách, buďto pomocí formuláře na stránce Violating Website Report anebo e-mailem.

Jak se malware zbavím?

Jestliže váš antivirový ani anti-spywarový program malware nedetekoval, nechte systém zkontrolovat níže uvedenými nekomerčními programy pro detekci malware. Vyzkoušet byste měli všechny programy, protože každý program je zaměřen na detekci odlišného typu malware. Také se ujistěte, že databáze těchto programů jsou aktuální.

Varování: Antivirové a anti-spywarové programy mohou občas produkovat falešné pozitivní nálezy. Zvažte proto, zda podezřelé soubory namísto vymazání raději pro jistotu neumístit do karantétny.

Jestliže problémy stále přetrvávají, požádejte o pomoc na specializovaných fórech týkajících se odstraňování malware, jako jsou třeba tyto:

 

Zobrazeno: 624x
Kategorie: Návody Windows Přidáno: 21.09.2013 v 12:00:35
Komentáře: 0
Autor: admin

 

 

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 724990 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.