Partnerské vztahy podle sociálních sítí aneb Myslet hlavou

To, že do našeho soukromí, ať již skutečného nebo digitálního, nakukuje doslova každý, to už jsme si nějak, tu s menším, tu s větším skřípěním zubů, zvykli.

Kamery všude, e-mail a jakékoliv naše digitální upšouknutí si s gustem čtou tajné služby snad všech států světa, lepší už to nebude. Povětšinou si s tou záplavou stejně nevědí rady, takže je to koneckonců jedno. Horší to může být, když se o to pokusí naši nejbližší.

A tím nemyslím třeba hraniční případy, ve kterých nám manželka přijde na e-maily milence, či děti objeví pohoršlivé fotografie z chvilek, ve kterých se maminka pořádně odvázala. Stačí snaha o vtip našich poloviček, prostě o chvíle, kdy naši nejdražší nemysleli hlavou, ale jiným koncem těla.

Trochu to souvisí s dnešním onlinovým slovním průjmem, kdy se cítíme potřební sdělovat světu pomocí Facebooku či Twitteru každý prd či ploskolebou myšlenku. Sice bych podobným tvůrcům doporučil, ať si koupí deník a nezaplňují cyberprostor, ale takový už je život.

Samotné vztahy, ať již milenecké nebo manželské, jsou často nejednoduché. A když se v nich objeví žertéř, může to stát za to. Digitální žertík pak může způsobit konec. Když si Rebeccu vyfotografoval její milenec ve chvíli, kdy měla na obličeji bahenní masku, nikdy ji nenapadlo, že si tu fotku stáhne na vlastní počítač a pověsí ji na facebookovou stránku.

Když se s ní pobavily desítky lidí, rozběsněná Rebecca nejdříve marně bojovala s Facebookem o odstranění fotky, potom proklela milence, prolomila se do jeho facebookového účtu, vymazala vlastní fotku a milence vyrazila z bytu.

Některé páry se proto snaží od počátku nasadit určitá pravidla. Někdy to znamená žádné fotky z dovolené na Flickru, někdy zase nežertovat na Twitteru. Tam ostatně narazila i dcera Johnny Cashe Rosanne, která trpěla pocitem, že se musí se světem svěřovat o všem, co její manžel dělá. Ten to trpěl tak dlouho, až ho ve studii přivítali muzikanti dotazem, co tam dělá, když Rosanne právě twitterovala, že si dává šlofíka.

A nejedná se jen o psaní o druhých na svém účtu. Jedna dvojice se dokázala hádat i o tom, co o svém vaření psali na společné účtu Tumblr o vaření. Po delších sporech nakonec souhlasili, že má partner před uveřejněním právo všechno vidět.

Jindy je to ale přesně naopak – jeden z partnerů prostě ignoruje twitterování toho druhého. Příkladem může být George Stephanapoulos, bývalý mluvčí amerického prezidenta Clintona, který komentáře své ženy, mající 42 000 lidí na svém Twitteru, prostě nečte. Jeho teorie je jednoduchá – neptej se a nečti.

Došlo to tak daleko, že některé páry hned od samého začátku nalajnují pravidla, přes která prostě nejede digitální vlak. Co se smí napsat, jaká fotka se smí pověsit na net, na jaké zprávy má partner právo veta. Někdy k tomu dojde hned při první schůzce, takže nastává cosi jako digitální předmanželská smlouva. Normálnímu člověku by mohlo stačit myslet hlavou.

 

Zobrazeno: 507x
Kategorie: Návody Windows Přidáno: 06.06.2012 v 10:57:42
Komentáře: 0
Autor: admin

 

 

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 725071 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.