OS Windows 7 překonal hranici 100 milionů licencí

Za první půlrok po uvedení nového operačního systému Windows 7 na trh prodal Microsoft celosvětově již přes 100 milionů licencí tohoto systému. Windows 7 se tak staly nejrychleji prodávaným operačním systémem v historii.

Windows 7
Windows 7

Nejnovější přírůstek do rodiny operačních systémů společnosti Microsoft je oblíbený především díky své vysoké spolehlivosti a bezpečnosti, jednoduchému ovládání s využitím nových technologií a také díky úspoře nákladů a růstu produktivity práce. Uživatelé z řad společností tak již nadále nečekají na uvolnění prvního servisního balíčku Windows 7 Service Pack 1, ale vzhledem k těmto nesporným výhodám a vylepšeným vlastnostem rovnou přecházejí na nejnovější verzi systému Windows.
„Pozitivní přijetí Windows 7 je vidět i na českém trhu. Nejnovější operační systém Microsoftu je v současné době v České republice nainstalován již na více než desetině všech počítačů a rychlý přechod na Windows 7 je zřejmý i ze strany významných společností působících v oboru informačních technologií. Příkladem jsou společnosti AutoCont, Cígler Software, Cleverlance, Daquas a řada dalších, přičemž další firmy v současné době na nový systém přecházejí,“ říká Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice.
Vysoká kompatibilita je samozřejmostí
Rychlé adopci a přechodu na systém Windows 7 napomáhá také vysoká kompatibilita aplikací třetích stran. V současné době jsou v podstatě všechny podnikové aplikace českých výrobců, které jsou na trhu dostupné, plně kompatibilní s novým systémem a firmy nasazující Windows 7 se tak nemusejí obávat jejich nefunkčnosti. Přehled mnoha v Čechách nejpoužívanějších informačních systémů a aplikací pro firemní zákazníky, které jsou plně kompatibilní se systémem Windows 7, je uveden na stránkách http://www.microsoft.com/cze/windows/windows-7/reference-aplikace/aplikace.aspx. Kompatibilitu svých zařízení si pak společnosti mohou ověřit ve Windows 7 Compatibility Center na stránkách http://www.microsoft.com/windows/compatibility/windows-7/en-us/About.aspx.
Z důvodu snadného přechodu na nový operační systém uvolnil Microsoft minulý týden společně se společností ChangeBASE také nový nástroj pro malé a střední podniky s názvem AOK for Small and Midsize Businesses (AOK4SMB). Ten jim umožňuje jednoduchým způsobem otestovat kompatibilitu starších aplikací s operačním systémem Windows 7 Professional  a výrazným způsobem tak zjednodušuje přechod na nový systém při zajištění plné kompatibility stávajících systémů používaných ve firmě. Nástroj AOK4SMB bude dostupný na adrese http://www.aok4smb.com až do konce července 2010 zadarmo.
Aby byl přechod na Windows 7 ještě jednodušší, uvolnil Microsoft také novou verzi Virtual PC, která nevyžaduje hardwarovou podporu virtualizace. Zákazníci tak mohou využít funkce Windows XP Mode, která je součástí systému Windows 7 ve verzích Professional, Enterprise, Ultimate a vyšších, i na starších počítačích. Ta jim umožňuje provozovat starší aplikace ve virtuálním prostředí systému Windows XP Professional.

Komentář redakce: Podle statistik W7 již předstihly Windows Vista, není od věci ale připomenout, že přibližně 60% uživatelů stále využívá starší Windows XP. Kdy se tito uživatelé odhodlají přestoupit na nový OS si netroufá odhadnout nikdo...

 

Zobrazeno: 520x
Kategorie: Návody Windows Přidáno: 08.10.2010 v 21:46:41
Komentáře: 1
Autor: admin

 

 

Astra1d 03.11.2010 v 09:41:30
Jen jeste dodatek k clanku ,jde o to ze nove pc (notebooky)jiny system ani nenabizi takze uzivatelum nic jineho nezbiva nez si system zakoupit,coz znamena ze by nebyl az tak prodavanej kdybi uzivatele meli na vyber coz nemaji takze to znamena ze system neni az tak super jak by si nekdo myslel ale je masivne primo misivne nucen protoze nektere pc jine systemy nepotporuji .tento tah vyrobcu a mycrosoftu donutit uzivatele prejit na novy OS se my zda dosti nehorazny!jen chtej si namastit kapci (muj nazor).osobne jsem skousel vsechny systemi a prichazim snima dene do stiku protoze pracuji jako pc technyk ...pro me winxp zatim vede kdyz pomenu LINUX.

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 724985 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.