Přidání vypalovacího programu do "Autoplay" menu

Vložíte-li prázdný CD disk do vypalovačky, Windows XP standardně zobrazí "Autoplay" menu - menu automatického přehrávání - se dvěma možnostma : vypálit CD pomocí vestavěného vypalovacího programu nebo neudělat nic. Na možnost přidat do tohoto menu něco jiného se v Microsoftu nemyslelo. Naštěstí, některé vypalovací programy se do tohoto menu přidají automaticky - například Nero 6 nebo novější verze Nera 5. Pokud Váš vypalovací program není takhle "inteligentní", můžete si ho do menu přidat manuálně pomocí editace systémového Registru. Postup je sice trochu náročnější a zdlouhavý, ale věřím, že Vás to neodradí. Budu ho popisovat všeobecně a zároveň demonstrovat na vypalovacím programu Feurio. Takže:

 1. Otevřete si Editor Registru (Start/spustit/regedit) a přejděte v něm do klíče HKEY_CLASSES_ROOT. Zde vytvořte nový podklíč s libovolným názvem, ale neobsahujícím mezeru (např. Feurio_AutoPlay)
 2. Ve vytvořeném podklíči vytvořte nový podklíč s názvem shell a v něm další podklíč s libovolným názvem bez mezery (třeba Feurio_open). V tomto klíči vytvořte další podklíč s názvem command
 3. Jste tedy např. ve větvi HKEY_CLASSES_ROOT\ Feurio_AutoPlay\shell\Feurio_Open\command. Zde změňte údaj výchozí hodnoty na cestu a název spouštěcího souboru daného vypalovacího programu (např. C:\Program Files\Feurio\feurio.exe)
 4. Přejděte do větvy HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Explorer\AutoplayHandlers. Zde:¨

 

 1. přejděte do podklíče EventHandlers\HandleCDBurningOnArrival. Tady vytvořte novou textovou hodnotu, opět s libovolným názvem neobsahujícím mezeru (např. Feurio). Její údaj ponechte prázdný
 2. přejděte do podklíče Handlers. Zde vytvořte podklíč s názvem shodným s názvem hodnoty v bodu a) a v tomto podklíči vytvořte následující textové hodnoty:

  1. Action , údaj které se bude zobrazovat v menu "Autoplay", změňte ho tedy na něco výstižného (pro Feurio třeba "Vytvořit a vypálit Audio CD")
  2. Provider, údaj které se rovněž bude zobrazovat v menu v řádku "použitím", změňte ho tedy např. na název vypalovacího programu
  3. DefaultIcon s údajem určujícím umístnění ikony, která se v menu bude zobrazovat (např. C:\Dokumenty\ikona.ico, pro Feurio např. C:\Program Files\Feurio\feurio.exe,1)

   Info : Čísla ikon v spustitelných souborech snadno zjistíte tak , že otevřete vlastnosti libovolného odkazu například na pracovní ploše , zvolíte Změnit ikonu a v následujícím dialogu otevřete spustitelný soubor . Zobrazí se všechny ikony , které daný soubor obsahuje . První ikona má číslo 0 a čísla rostou seshora směrem dolů po stloupcech ( takže např. vyznačená ikona na obrázku má číslo 1 ) .

   obr.
  4. InvokeProgID s údajem shodným s názvem vytvořeného podklíče v bodu 1
  5. InvokeVerb s údajem totožným s libovolným názvem klíče vytvořeném v bodu 2Voila! Tímto jste přidali vypalovací program do menu "Autoplay". Změny se projeví okamžitě.

vytvořená položka v menu AutoplayInfo : Pokud se Vám po vložení prázdného CD menu "Autoplay" nezobrazuje, v okně Tento počítač klikněte pravým "myšítkem" na danou mechaniku, z menu vyberte Vlastnosti, přejděte na záložku Automatické přehrávání, v ní vyberte možnost Prázdny disk CD (Blank CD) a nastavte přepínač na Ptát se... (obr.).

zapnutí menu AutoplayPokud to nepomůže, pravdepodobně máte vypnutý autorun, ve Windows XP tedy funkci spuštění programu po vložení média (programu definovaného na CD nebo uživatelem podle typu média nebo menu "Autoplay" podle typu média). Pokud tuto funkci chcete zapnout, v Registru ve větvi HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\CurrentControlSet\Services\CDRom změňte binární hodnotu s názvem Autorun na 1 (vytvořte ji, pokud ještě neexistuje).

 

Zobrazeno: 368x
Kategorie: Návody Windows Přidáno: 08.10.2010 v 19:52:23
Komentáře: 0
Autor: admin

 

 

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 724994 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.