Chcete vlastní klon YouTube zdarma?

Jen na YouTube si uživatelé internetu spustí více než 100 000 000 videí za den a jeho českou variantu Stream.cz navštíví za stejnou dobu zruba 250 000 návštěvníků, o víkendu i o polovinu více. Stránky zaměřené na sdílení streamovaného videa patří k těm nejnavštěvovanějším (a také logicky k nejvýdělečnějším) webům celého internetu. Chcete taky vlastní YouTube klon?

V poslední době se na internetu daří zejména komunitním portálům, a těm, které jsou zaměřené na streamované videa, asi nejvíc. O tom, že právě video portály jsou velmi perspektivní projekty, nás přesvědčil již samotný Google, který neváhal odkoupit YouTube za miliardovou částku (v USD). Právě potenciálu video portálů si všimli i programátoři, kteří začali nabízet systémy podobné YouTube jako ucelený balíček, který stačí nahrát na server a zprovoznit. Vznikla tak řada konkurenčních skriptů s různou kvalitou a zejména cenou, kdy nejlevnější stojí několik dolarů, ale dražší třeba i kolem jednoho tisíce (poměrně vysoké vstupní náklady jsou často odůvodňovány vysokým potenciálem stránek pro zisk z reklamy).

Několik takových skriptů je ale na internetu ke stažení zcela zadarmo, a mnohdy se svými vlastnostmi velmi podobají nebo vyrovnají svým placeným kolegům. Autorům těchto skriptů plynou zisky z jiných zdrojů, než je přímé stáhnutí skriptu. Hlavní ziskovou položkou je pro ně nabídka zvýhodněného hostingu, který musí splňovat určitá kritéria ohledně rychlosti a dostatku místa na pevném disku, aby mohl tento skript smysluplně pracovat. Mnohdy Vám tak nabídnou zvýhodněnou (nebo i bezplatnou) instalaci celého skriptu na server, takže se nemusíte o nic starat a dále platíte jen poplatky za doménu a hosting.

Druhým zdrojem příjmů distributorů skriptů je možnost nakupovat další funkce skriptu v podobě jakýchsi pluginů, které vylepšují nebo odemykají pokročilé funkce. V součtu tyto drobné polatky již mohou představovat nemalou částku, která se prakticky vyrovná placenému skriptu.

Toto samozřejmně neplatí absolutně a každý skript je v tomto ohledu jedinečný. Dnes si představíme tři klony YouTube, které jsou ke stáhnutí zcela zdarma a jejich provoz není podmíněn žádnými dalšími výdaji.

Clip Bucket

První z této trojice se jmenuje Clip Bucket. Tento skript je distriboován jako open-source což umožňuje jeho uživatelům jej neustále vylepšovat. V současnosti se objevil ve verzi 1.7, která je údajně stále ještě značně poruchová, proto se doporučuje instalace stabilnější verze 1.6. Tento skript se ve vzhledu YouTube patrně přiblížil ze všech nejvíce, v základu nabízí tři barevné schémata (včetně originálního YouTube) a čtyři flv přehrávače. Nabízí dokonce i známou YouTube funkci s naskakujícími náhledy právě sledovaných videí v podobě efektních flashových animací.

Ačkoli je Clip Bucket zcela zdarma, můžete si k němu dokoupit několik placených funkcí jejichž cennový rozptyl je od 10 do 75 USD. Nabídka zahrnuje napříkald odstranění nápisu „Powered by ClipBucket“ v zápatí stránek, povolení provozovat stránky s porno videi (které je jinak zakázáno), profesionální instalaci či vytvoření loga pro vaše stránky. V nabídce také samozřejmě nechybí nabídka z 11 hostingových programů.

ClipBucket 1.7

Minimální požadavky: http://forums.clip-bucket.com/viewtopic.php?f=11&t=852#p3076
Autor: PHPBucket Pvt Ltd
Demo: http://clip-bucket.com/livedemo
Download: http://clip-bucket.com/download

PHPmotion

Dalším podobným skriptem je PHPmotion. Tento skrip je také kompletně zdarma ke stáhnutí i k použití. Jeho design je jednoduše měnitelný pomocí templatů, které jsou založeny na CSS, díky čemuž jsou jednoduše editovatelné. PHPmotion také podporuje MP3, takže se může stát základem i webům na sdílení obrázků nebo hudby. Dále nabízí vytváření uživatelských účtů s možností spravování videí, zasílání emailů a další funkce pro vytvoření kompletního komunitního portálu.

Z obligátních placených služeb u PHPmotion nabízejí kompletní instalaci, odstranění nápisu „Powered free by PHPmotion“ a upgradovaní služby z předchozí verze na novější se zachováním dat (40-50 USD). Dále nemůže chybět ani nabídka hostingových programů (2.95-40 USD).

PHPmotion

Minimální požadavky: http://phpmotion.com/content/view/16/32/
Autor: PHPmotion.com
Demo: http://phpmotion.net/index.php
Download: http://phpmotion.com/content/view/1/180/

OStube

Posledním skriptem v dnešním krátkém přehledu je německý OStube. Ten je zdarma pouze ve verzi Community Edition, za profesionálnější verze si již budete muset připlatit. Placené verze se od té distribuované zdarma liší zejména mangementem reklamy. Tento skript nabízí kromě sdílení videa také sdílení hudby, obrázků a dokonce i dokumentů.

OStube také nabízí různé vzhledy, které kombinují zejména barvy, základní uspořádání se ale nemění (mi osobně přijde poněkud chaotické). Podporována je kromě Angličtiny i Němčina.

OStube

Minimální požadavky: Linux Server,  PHP, MySQL
Autor: AUVICA GmbH
Demo: http://black.ostube.de/index.php?language=en
Download: http://www.ostube.de/en/downloads

Pokud chcete provozovat svůj vlastní klon YouTube, neobejdete se bez hostingových služeb. Dnes není problém najít free hostingové služby, které poskytují více než 5GB prostoru, ovšem freehostingové servery jistě nebudou splňovat všechny požadavky na běh těchto skriptů. Největším omezením zde patrně bude rychlost serveru, zákaz některých funkcí (safe_mode) a především omezení na přenost dat.

 

Jistou alternativou by mohl být nový český hosting N-Host, který se prezentuje jako profesionální hosting zadarmo a nabízí až 2500MB prostoru. Osobně ale s tímto hostingem nemám zkušenosti.

 

Zobrazeno: 1022x
Kategorie: Návody Windows Přidáno: 05.10.2010 v 12:18:19
Komentáře: 0
Autor: admin

 

 

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 724613 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.