Jak přejít z Windows XP na Windows 7

Návod, jak migrovat z XPéček na Sedmičky a přenést veškerá původní nastavení, soubory a programy bez ztráty dat.

 

Co budete potřebovat

K úspěšnému upgrade systému budete potřebovat tyto dvě věci:

 • externí disk pro zálohu dat
 • instalační DVD Windows 7 a těch programů, které na XP používáte a chcete používat i v novém systému

Před samotnou instalací také zvažte, jestli se vám více hodí 64bitový nebo 32 bitový systém (více se o této tematice dočtete v odkazovaném článku).

Jdeme na věc

V první fázi si stáhněte program, vytvořený Microsoftem speciálně pro tyto účely, který se jmenuje Poradce pro upgrade na systém Windows 7, který je ke stažení zde – pokud vás při instalaci vyzve k instalaci .NET 2.0, instalaci potvrďte také, jinak nebude úspěšný běh tohoto pomocného programu možný.

Ve chvíli, kdy je Poradce nainstalován, ho spusťte, a zvolte volbu Spustit kontrolu. V případě výskytu jakýchkoliv problémových hlášení následujte jejich rad k nápravě chybového stavu a vyřešte zjištěné problémy.

Migrujeme profil

V dalším kroku si připravíme půdu pro přenos souborů a nastavení, která ve stávajících XP jsou. Nejprve se však ujistěte, že máte nainstalován Service Pack 3 (SP3). Je-li nainstalován, zjistíte když se podíváte do Tento počítač > kliknete pravým tlačítkem myši> Vlastnosti > Systém. Pokud je tu SP2 nebo SP3, je všechno v pořádku a můžete pokračovat dále. V opačném případě si dodatečně stáhněte a nainstalujte aktualizaci z této stránky.

Pokud SP2 nebo 3 nainstalován máte, můžete si odtud stáhnout pomocnou aplikaci Migrace profilu uživatele. Nyní připojte externí disk, a pak pokračujte přes Start > Všechny programy > Migrace profilu uživatele. Až se program spustí, zvolte Další, zaškrtněte volbu Externí disk nebo jednotka USB flash a vyberte možnost To je můj starý počítač.

Pokračujte klepnutím na tlačítko Další, pak zadejte potvrďte heslo (dobře si ho poznamenejte!) nebo nechte formuláře prázdné, a pokračujte přes tlačítko Uložit. Nyní vyberte, kam se má soubor který se při migrování exportuje na externí disk uložit a ještě jednou klikněte na Uložit. Nyní vyčkejte, až se veškerá nastavení přenesou a po zobrazení zprávy o přenosu pokračujte klepnutím na Další. Zapište si, kam se přesně uložila exportovaná data, ještě jednou potvrďte klepnutím na tlačítko Další a Zavřít.

Instalujeme

Nyní vložte instalační disk Windows 7 do mechaniky a spusťte průvodce instalací. Ideální je, pokud jste zároveň připojeni k internetu, protože to umožní okamžité stažení všech potřebných aktualizací. Odsouhlaste licenční podmínky a jako typ instalace zvolte Vlastní. Pak zvolte diskový oddíl obsahující Windows XP (zpravidla disk C:) a pokračujte přes Další. V okně Windows.old pak klepněte na OK.

Pokud se nyní objeví chybová hláška, podívejte se na to, co je za problém. Pokud se jedná o to, že disk je naformátován na FAT32 a je vyžadován NTFS, napravíte to takto:

 1. Zrušte instalaci Windows 7 a vyjměte instalační disk.
 2. Přejděte na Start > Všechny programy > Příslušenství > Příkazový řádek – a spusťte ho jako správce
 3. Do příkazového řádku zapište tento příkaz: convert c: /fs:ntfs – pokud váš disk není c:, ale má jinou jmenovku, použijte toto písmeno
 4. Povrďte všechny volby, stiskněte Y a až je vyžadováno.
 5. Po převedení formátu souborů můžete opět vložit instalační DVD a začít instalaci znovu. Teď už by jí neměl žádný problém zabránit.

Přenos starých nastavení do nových Windows

Po nainstalování Windows 7 je potřeba ještě uložená nastavení použít a přenést je. Jděte nyní do nabídky Start > Počítač > Jednotky pevných disků a zde na externím disku najděte uložený soubor programu Migrace profilu uživatele. Potvrďte možnosti přenosu a vyčkejte na zobrazení stránky Zobrazit seznam programů, které můžete nainstalovat do nového počítače.

Staré dobré programy

Nyní je ta pravá chvíle k sáhnutí po cd a dvd s programy, které jste používali na starých Windows a na jejich opětovnou instalaci. Jeden po druhém je ho potřeba nainstalovat, v případě že nebude fungovat korektně, existuje zde naštěstí možnost spustit je přes XP mód, který je umožní na Windows 7 spouštět přes virtualizované pc s Xpéčky.

 

Zobrazeno: 410x
Kategorie: Návody Windows Přidáno: 25.09.2010 v 01:31:38
Komentáře: 0
Autor: admin

 

 

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 724617 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.