Uklidí za vás - CCleaner

Každodenní využívání počítače naděla v systému obrovský nepořádek. Existuje mnoho programů,které vám pomohou. CCleaner patří k těm nejlepším. Jak na něj?

Pokud počítač používáte již nějaký ten pátek, určitě víte, že při každodenní práci na internetu i mimo něj se celý systém pomalu stává větším a větším "smetištěm". Toto hromadění většinou po nějaké době vyústí v reinstall systému a to není pro žádného uživatele příjemná věc. Existuje ovšem mnoho freeware prográmků, které vám pomohou systém uklidit.

Zde se ale nachází další problém. Ne všechny programy jsou 100% stabilní a některé mohou napáchat více škody než užitku. Výběr toho pravého není nic jednoduchého a tak vám toto dilema pomůžu dnes vyřešit. Představím vám program, které je doporučován nejen stovkami recenzentů na celém světě, ale také o jeho oblíbenosti svědčí počet stažení. Do 29. března 2008 byl CCleaner ze svých oficiální stránek stažen přes 150 milion krát.

K čištění připravit...

CCleaner seženete ke stažení na jeho webových stránkách. Instalace je jednoduchá a rychlá. Pozor si jen dávejte na instalaci lišty Yahoo! Toolbar. Pokud ji nechcete, tak nezapomeňte tuto volbu odškrtnout v posledním kroku instalace. Po nainstalování je již vše připraveno a můžete se pustit do čištění.

cccleaner

Uživatelské prostředí programu je přívětivé a přehledné. V horní části naleznete informace o verzi programu a informace o operačním systému, název a hodnotu CPU, paměti RAM a grafické karty. V levé části se nachází menu se čtyřmi položkami

 • Čistič
 • Registry
 • Nástroje
 • Možnosti

Čistič - žádná "špína" nemá šanci

První nástroj zvaný Čistič slouží k vyčištění počítače od všech zbytků, které v něm zůstanou například po brouzdání na internetu. Čistič nabízí několik skupin, které muže program čistit.

 • Internet Explorer
 • Windows Explorer (průzkumník)
 • Systém
 • Pokročilé
čistič


Každá skupina je ještě dále členěna na další položky. U skupiny Sytém tak program například vynese koš, odstraní dočasné soubory a u Internet Exploreru zase vyčistí Cookie, historií a další zbytečné soubory, které se z internetu stáhly. Kromě aplikací, které jsou napevno zabudované ve Windows, lze také čistit i jiné aplikace jako jsou:

Pokud jste pokročilým uživatelem, můžete využít pokročilého nastavení a čistit i v hloubi systému. Věnujte takovému to čištění bedlivou pozornost, aby vás to nestálo ztrátu důležitých dat.

Po dokončení nastavení lze provést analýzu, po které program zobrazí seznam všech nalezených souborů. Poté je můžete dvěma potvrzeními odstranit. Nevýhodou je nemožnost zvolit si, které soubory chcete ponechat nebo smazat.

Registry - již žádné zmatky a chaos

Při stálém instalování a odinstalování různých programu nebo her se registry systému zanášejí a ne všechny programy si umí za sebou důkladně uklidit. Pro začátečníka je brouzdání po registrech velice nebezpečné, proto se můžete spolehnout na tohoto pomocníka.

I zde si můžete zvolit položky v registru, které bude program kontrolovat. Pokud máte vybráno, zvolte Hledej problémy a program následně vypíše seznam všech problémů, které v registrech našel. Každý problém je popsán (druh a umístění). V tomto seznamu si již lze vybrat, které problém ponechat nebo odstranit. Následně zvolte Opravit vybrané problémy.

Registr


Než se do odstraňování program pustí, jste vyzváni na uložení zálohy na vámi určené místo. Tuto možnost doporučuji využít. Poté již není možnost nápravy a špatný zásah do registru může způsobit "smrt" celého systému. Pak vyberte zda chcete odstranit všechny problémy najednou automaticky nebo jeden po druhém manuálně. Při volbě druhé možnosti se vždy zobrazí výpis s popisem problému, jeho  umístění a možnost řešení.

Problém

Nástroje

Tato volba vám umožní důkladně odstranit programy z vašeho PC. Seznam je zde rychle zobrazen a nemusíte tak na výpis dlouho čekat, jako je tomu u nástroje integrovaném ve Windows. Dále se zde nachází i seznam programu, které se spouštějí po startu systému a vy tak můžete jedním kliknutím program odstranit.

Nástroje

Možnosti

V této sekci si můžete donastavit celý program. Sekce je rozdělane do pěti podsekcí

 • Nastavení
 • Cookie
 • Zahrnout
 • Vynechat
 • Pokročilé

V nastavení lze mimo jiné nastavit jazyk a spouštění programu. V dalších podsekcích lze nastavit různé vyjímky pro odstraňování a v pokročilé podsekci různé detailní výpisy seznamů.

Klady a zápory

Klady

 • Stabilita
 • Jednoduchost a přehlednost
 • Rychlost
 • Čeština
 • Častá aktualizace
 • Zálohy registrů

Zápory

 • Nelze vybírat soubory v seznamu mazání v Čističi, které chceme ponechat

Odkazy

Hodnocení eMagu

CCleaner je vynikající program nejen pro vyčištění počítače, ale nabízí i jiné užitečné funkce. České uživatele potěší lokalizace do češtiny a pokročilejší uživatele možnosti nastavení. Začátečnící  ocení jednoduché a přehledné ovládání. Program je stabilní pod Windows XP i Windows Vista. Osobně program již několik let využívám a jsem velice spokojen.

 

Zobrazeno: 434x
Kategorie: Návody Windows Přidáno: 22.09.2010 v 18:03:42
Komentáře: 0
Autor: admin

 

 

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 725195 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.