Nudí vás statické obrázky na pracovní ploše ?

Potom by vás mohl zajímat web Dreamscene.org. S nástrojem, který je zde zdarma k dispozici, si mohou desktop videem vylepšit nejen uživatelé OS Windows Vista Ultimate. Navíc zde nalezneme i další užitečné aplikace pro zkrášlení pracovní plochy.

Majitelé operačního systému Windows Vista Ultimate mají možnost používat zajímavý doplněk DreamScene pro zobrazování videa (ve formátu WMV nebo MPG) na pracovní ploše. Tuto možnost ale mají i uživatelé jiných verzí Windows (například Windows XP). V tomto operačním systému je možné použít jako tapetu pracovní plochy HTML stránku. Pokud v příslušné stránce poběží video roztažené na 100 % šířky i výšky, získáte pracovní plochu s videem.

Na webu Dreamscene.org je k dispozici snadno ovladatelná freeware aplikace, která umožní vytvoření HTML stránky s videem i méně zkušeným uživatelům. Dále se zde setkáme s jednoduchým nástrojem, který umožňuje použít šetřič obrazovky jako tapetu pracovní plochy, nebo s nástrojem pro automatickou změnu tapety na pracovní ploše. Tyto aplikace není nutné instalovat. Jejich využití však vyžaduje přítomnost komponenty Microsoft .NET 2.0 Framework v systému.

Ještě předtím, než se seznámíme s vlastnostmi jednotlivých aplikací, podíváme se ve stručnosti na obsah webu Dreamscene.org.

Domovská stránka webu

Domovská stránka webu Dreamscene.org

 

Obsah webu

Nejprve se podívejme do "Galerie" (tlačítko Gallery). Jsou tam k dispozici videa ve formátu WMV, která je možné použít jako tapetu pracovní plochy. V horní části stránky je možné rychle procházet náhledy videí a ve spodní části jsou umístěny volby pro jejich filtraci. Tyto volby umožňují zobrazit nejnovější videa, 10 nejstahovanějších videí a všechna videa.

 

Galerie

Galerie

 

Zvolené video si můžete stáhnout pomocí odkazu Download. Veškerá videa jsou pro nekomerční použití k dispozici zdarma. Samozřejmě že stažení větších videí může trvat delší dobu.

Stahování videa

Stahování videa v prohlížeči Firefox

 

Stažený ZIP archiv obsahuje textový soubor s licencí a vlastní video ve formátu WMV. Video si můžete prohlédnout ve vašem multimediálním přehrávači.

Obsah archivu

Obsah staženého archivu


Na webu je možné najít poměrně zdařilá videa, která vaší pracovní ploše dodají nový a zajímavý vzhled. V době vzniku článku bylo možné vybírat z více než stovky videí. Několik videí demonstrují následující ukázky:

 • Tygr ve sněhu (Snowtiger):
 • Padající listí (Summer Leaves):
 • Chameleón (Cameleon):

 

A nyní se již pojďme podívat do sekce "Tools", odkud můžeme stáhnout výše zmíněné nástroje. Jedná se o tyto aplikace: XPScene, Screen2Dream a WPTimer.


XPScene: Video na pracovní ploše

S aplikací  XPScene můžete použít video ve formátu WMV nebo MPG jako tapetu pracovní plochy. Video, stažené z webu, lze na pracovní plochu umístit velmi snadno. Samozřejmě že můžete použít i vlastní videa. Pokud nejsou v podporovaných formátech, je nutné realizovat jejich konverzi. Nyní již k vlastnímu použití aplikace.


Po rozbalení staženého archivu stačí spustit soubor XPScene. Tím otevřeme okno programu.

XPScene

Okno aplikace XPScene

 

Práce s aplikací je velmi jednoduchá. První tlačítko umožňuje vyhledání videa na disku počítače. Druhým tlačítkem nastavíme výstupní adresář a třetím tlačítkem spustíme proces tvorby HTML stránky s videem. Výstupní adresář potom obsahuje vygenerovaný HTML soubor a příslušné video.

Obsah výstupního adresáře.

Obsah výstupního adresáře

 

Potom stačí pravým tlačítkem myši kliknout na pracovní ploše a v nabídce zvolit Vlastnosti. V okně Zobrazení - vlastnosti na záložce Plocha použijeme tlačítko Procházet a na disku počítače vyhledáme příslušný HTML soubor.

Nastavení tapety

Nastavení příslušného HTML souboru jako tapety pro desktop

 

Video na pracovní ploše můžete ovládat pomocí nabídky pravého tlačítka myši. Jsou zde k dispozici volby pro pozastavení i ukončení přehrávání a nastavení rychlosti.

Nabídka pro ovládání videa

Nabídka pro ovládání videa


Pokud se chcete vrátit k běžnému režimu pracovní plochy (tapetě tvořené statickým obrázkem), použijte volbu Start - Ovládací panely - Zobrazení. V okně Zobrazení - vlastnosti, na záložce Plocha, můžete opět zvolit běžnou tapetu.


Screen2Dream: Šetřič obrazovky jako tapeta pracovní plochy

Aplikace Screen2Dreem vám umožní použít šetřič obrazovky jako tapetu pracovní plochy. Opět rozbalíme stažený archiv a spustíme soubor Screen2Dream. V okně aplikace stačí zvolit požadovaný šetřič a stisknout tlačítko Start. Zvolený šetřič je potom použit jako animovaná tapeta pracovní plochy. Po minimalizaci je ikona aplikace zobrazena v oznamovací oblasti nástrojové lišty Windows. Odtud můžeme její okno opět otevřít a stiskem tlačítka Stop se vrátíme k původnímu nastavení pracovní plochy.

Okno aplikace Screen2Dream

Okno aplikace Screen2Dream

 


WPTimer: Automatická změna tapety na pracovní ploše

Aplikace WPTimer je schopna v pravidelných časových intervalech měnit tapetu pracovní plochy. I tato aplikace je velmi jednoduchá. Po rozbalení staženého archivu spustíme soubor WPTimer. V okně aplikace vybereme tapety, které chceme na pracovní ploše zobrazovat, a v rozbalovací nabídce zvolíme časovou periodu. Jsou zde k dispozici tyto hodnoty: 1, 5, 10, 15, 30 a 60 min. Po stisku tlačítka Start aplikace automaticky mění tapety ve zvoleném časovém intervalu. Tlačítko Stop deaktivuje činnost aplikace a na pracovní ploše je zobrazena původní tapeta.

Okno aplikace WPTimer

Okno aplikace WPTimer

 

Závěr a hodnocení

Na webu Dreamscene.org jsou k dispozici jednoduché a snadno ovladatelné nástroje, které rozšiřují možnosti nastavení pracovní plochy. Kladně hodnotím především aplikaci XPScene, která usnadňuje zobrazování videa na pracovní ploše. Zajímavá je i aplikace Screen2Dream pro využití šetřiče obrazovky jako tapety pracovní plochy.


WPTimer je velmi jednoduchým měničem tapet. Uživatelské volby jsou zde značně omezené a jistě je možné nalézt celou řadu produktů s rozsáhlejšími možnostmi. Na druhou stranu je tato nevýhoda vyvážena snadno ovladatelným uživatelským rozhraním, což ostatně platí o všech představených aplikacích.


Web Dreamscene.org nabízí ke stažení velké množství poměrně zdařilých videí, která je možné snadno použít jako tapetu pracovní plochy. Vzhledem k množství videí však na webu postrádám pokročilejší nástroje pro jejich filtrování nebo vyhledávání. Přesto je dle mého názoru web Dreamscene.org zdařilou službou a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Odkaz na zmiňovaný web:

 

Zobrazeno: 393x
Kategorie: Návody Windows Přidáno: 22.09.2010 v 17:37:55
Komentáře: 0
Autor: admin

 

 

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 724618 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.