Získání programu

Program Daemon tools si můžete jednoduše stáhnout zdarma z internetu. Stačí jít na nějaký download server, jako je například Stahuj.cz nebo Slunecnice.cz. Zde zadáte název programu do vyhledávacího pole, a pak stačí kliknout na ikonku "Stáhnout".

Instalace programu

Instalace programu Daemon toolsje naprosto klasická, pokud jste již někdy nějaký program na svém počítači instalovali, rozhodně vás nepřekvapí. Její postup ukazují následující screenshoty:

 

 

 

Použití programu

Postup, jak v Daemon tools "nahrát a spustit" ISO soubor je velice jednoduchý. Stačí vpravo dole kliknout pravým tlačítkem na ikonku Daemon tools, pak zvolit "Virtuální zařízení", následně "Zařízení 0...", a na závěr "Připojit obraz".

 

 

Poté stačí najít váš ISO soubor (či jeden z dalších podporovaných formátů), potvrdit, a váš počítač se hned začne chovat, jakoby v něm bylo CD, či DVD, které by obsahovalo soubory vašeho ISO souboru.

Výhody programu

Výhodou Daemon tools je tedy to, že nepotřebujete zdlouhavě a nákladně vypalovat CD, či DVD, a ještě ho někde uchovávat. Stačí vám jeden soubor, a můžete si ho kdykoliv otevřít.

Program Daemon tools vám také může pomoci, pokud nebudu chtít při každém spuštění vaší oblíbené hry hledat DVD. Stačí si vytvořit kopii v podobě nějakého z podporovaných formátů (mezi ty nejznámější patří cue/bin, iso, ccd, bwt, mds, cdi, nrg a několik dalších) a pak jenom připojit obraz tak, jak bylo vysvětleno výše, a ušetříte mnoho času, a nemusíte pokaždé hledat DVD, ani se zvedat ze židle. Daemon tools jednoduše šetří čas.

Pozitivní oproti použití klasického CD či DVD média je samozřejmě absence jakéhokoli zvuku, které jinak médium v mechanice vydává, ať je jakkoli tichá. V neposlední řadě pak také využití Deamon tools šetří vaši mechaniku.

Shrnutí

+ šetří čas
+ šetří mechaniku
+ jednoduchost zpracování
+ snižuje hlučnost práce
- Maximálně 4 virtuální zařízení

Odkaz na stažení programu