Vložení Skype, ICQ nebo MSN status indikátoru na web

Máte vlastní webové stránky, profil nebo blog a potřebujete, aby jiní lidé poznali, kdy jste on-line, tedy přístupní hovoru za pomoci některého z hojně používaných komunikátorů či jak se někdy říká „kecálků“? Na internetu najdete celou řadu postupů a generátorů těchto indikátorů. My se zaměříme na základní postupy, přičemž na prvním místě je nutné zdůraznit, že k tomu, aby vše fungovalo tak, jak má, musíte mít v komunikátorech vždy povoleno zobrazování vašeho statusu na webu.

Rizikem vystavení těchto údajů na webové stránce je možnost zvýšení počtu příchozího spamu (toto riziko ale zvyšujete už jen tím, že vaše identifikační číslo či údaje o spojení zveřejníte na webu v jakékoli, tedy i textové podobě), ale pokud skutečně potřebujete, aby druzí váš status viděli, podívejme se nyní společně, jak na to.

ICQ

Začneme dosud stále světově nejrozšířenějším on-line komunikátorem, kterým je ICQ. Na jeho bázi fungují i další jeho známé variace jako je Miranda, QIP a některé další. Předem upozorňujeme, že QIP a Miranda mají svá specifika, například širší spektrum nastavitelných „statusů“ než klasické ICQ, proto je možné, že níže uvedený postup, který je určený přímo pro ICQ, nemusí v jejich případě fungovat zcela korektně. Do kódu se ICQ číslo píše vcelku, tedy bez pomlček mezi číslicemi. Číslo za hodnotou „img=“ určuje obvykle vzhled indikátoru, změnou čísla v rozmezí od 1 až do cca. 27 můžete otestovat základní vzhledy.

Povolení zobrazení statusů na webu bývá u ICQ nastaveno zpravidla defaultně (po instalaci od počátku), pokud se však váš stav na webu neukazuje, je nutné nastavení zkontrovolat a případně povolit. V anglické verzi je nutné v rámci ICQ jít obvykle do Main > Preferences > Web-Aware, v případě Mirandy je toto nastavení například v Options > Network > ICQ > Privacy > „Allow others to view my Online/Offline status from the web (Web Aware)“. Český překlad menu zde neuvádíme, může se totiž v jednotlivých verzích lišit, zpravidla však najdete cosi jako Hlavní / Nastavení / Možnosti atp., v nichž je nutné hledat dál.

ICQ status:

<img src=“http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=sem_doplnit_vaše_číslo&img=5“ alt=“ICQ status“ />

Příklad pro ICQ 333-333-3333:

<img src=“http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=3333333333&img=5“ alt=“ICQ status“ />

ICQ: 333-333-3333 – indikátor: ICQ status


Pro zájemce o možnost vložení vlastních identifikátorů pro ICQ může být zajímavý tento web:


http://icq.scatter.cz/cs/novinky/

Skype

Také v případě Skype indikátoru je nutné povolit zobrazování vašeho stavu na webu, což se nastavuje dále popsaným způsobem (použity jsou jak anglická, tak česká verze menu): Tools (Nástroje) -> Options… (Nastavení…) -> Privacy (Soukromí) -> Allow my status to be shown on the web (Povolit zobrazování mého stavu na webu). Pro zobrazení Skype statusu je nutné mít v prohlížeči také povolen JavaScript, což však uživatel mít nemusí. Pro ten případ můžete do kódu alespoň připsat alternativní text s kontaktním jménem vašeho Skype komunikátoru, píše se mezi tagy <noscript> a </noscript> Níže popsaný kód

Skype status (s možností přímého volání klepnutím na status ikonu):

1. část:

<script type=“text/javascript“ src=“http://download.skype.com/share/skypebuttons/js/skypeCheck.js“> </script>

(ideálně je nutné tuto část vložit do hlavičky, tj mezi <head> a </head>, pokud nemáte do hlavičky přístup, vložte výše popsaný skript do kódu někam nad druhou část)

2. část:

<a href=“skype:vas_skype_login?call“> <img src=“http://mystatus.skype.com/smallicon/vas_skype_login“ style=“border: none“ width=“16″ height=“16″ alt=“Skype status“ /> < /a>

nebo 2. část (bez volání při kliknutí na ikonku):

<img src=“http://mystatus.skype.com/smallicon/vas_skype_login“ style=“border: none“ width=“16″ height=“16″ alt=“Skype status“ />

Skype status pro uživatele echo123 (tj. zkušební hovor):

<a href=“skype:echo123?call“> <img src=“http://mystatus.skype.com/smallicon/echo123“ style=“border: none“ width=“16″ height=“16″ alt=“Skype status“ /> < /a>

Skype status echo123: : Skype status

(odkaz je funkční, pouze tento obecný uživatel nemá povoleno zobrazení na webu, proto je vidět šedivý)Pro zájemce o jiné generování jiného vzhledu tlačítka pro Skype více viz zde (anglicky):


http://www.skype.com/share/buttons/

MSN / Windows Live Messenger:


A konečně se dostáváme také k zobrazení vašeho statusu na webu v případě, že používáte MSN / Window Live Messenger. Tam je nutné se pro povolení zobrazování vašeho on-line statusu přihlásit na svůj LiveID účet buď přímo prostřednistvím programu Windows Live Messenger nebo na adrese www.live.com.


Pak přejděte na adresu http://settings.messenger.live.com/applications/WebSettings.aspx, tj. v menu Windows Live Messenger > Webové nastavení > Domovská stránka a zde povolte zobrazení vašeho stavu ostatním uživatelům. Zaškrtnete volbu Povolit všem uživatelům webu zobrazovat můj stav přítomnosti a odesílat zprávy na můj účet.


Následně překliknete v menu na stránku Vytvoření kódu HTML a vyberete si jednu ze tří možností zobrazení vašeho stavu. Vygenerujete HTML kód pro vložení na web, který pak na stánky jednoduše zkopírujete. A je to hotovo.


Věříme, že jsme vám poskytli alespoň základní orientaci v této problematice. Přejeme hodně zábavy s vašimi komunikátory!

 

Zobrazeno: 415x
Kategorie: Návody Windows Přidáno: 22.09.2010 v 16:02:46
Komentáře: 0
Autor: admin

 

 

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 724658 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.