Zemřel profesor Fritz Sennheiser, otec moderních sluchátek a mikrofonů

Vyvinul první sluchátka s otevřenou konstrukcí, mikrofon typu "krátká puška" a dohlížel na vývoj bezdrátového přenosu zvuku. Založil společnost Sennheiser electronic GmbH, která dnes patří mezi přední výrobce sluchátek a mikrofonů. V pondělí 17. května Prof. Dr. Fritz Sennheiser zemřel.

Prof. Dr. Fritz Sennheiser před sídlem společnosti Sennheiser ve Wennebostelu

Fritz Sennheiser zesnul v pondělí v pozdních večerních hodinách, jen pár dní po svých 98. narozeninách.

"Jako dvanáctiletý kluk jsem byl svědkem uvedení rozhlasového vysílání. Postavil jsem si svůj vlastní přijímač s použitím nejjednodušších komponent - cívky, wolframového hrotu, krystalu a dvacetimetrové antény" vzpomínal ve svém životopise.

Válka a kryptografie

Během studií na Heinrich Herz Institute (jehož součástí jsou i laboratoře Frauenhoffer) se podílel na vývoji dozvukového zařízení pro elektrické varhany, které hrály na zahajovacím ceremoniálu Olympijských her 1936 v Berlíně. V otevřeném prostoru stadionu tak hrály s podobným akustickým efektem, jako by hrály ve velkém kostele.

Po dokončení studií pomohl založit "Institut pro radiofrekvenční technologie a elektroakustiku" na technické univerzitě v Hannoveru. Zde se během druhé světové války podílel na vývoji šifrovacích algoritmů. Univerzita však byla při bombardování v roce 1943 zničena a profesor Sennheiser našel spolu s padesáti kolegy útočiště ve městečku Wennebostel nedaleko Hannoveru.

Po konci války byla výzkumná práce v oblasti kryptografie postavena mimo zákon a většina vědců z Wennebostelu odjela zpět ke svým rodinám. Zůstalo jich jen sedm a Fritz Sennheiser.

Roku 1945 založil společnost "Laboratorium Wennebostel", zkráceně "Labor W" a na zbylém vybavení ze zbyvlých součástek montovali měřící laboratorní techniku pro zničené továrny společnosti Siemens. Kvalita výrobků společnosti Labor W vedla k tomu, že společnost Siemens objednala výrobu repliky svého mikrofonu DM 1. Technici Labor W nejprve pouze kopírovali techniku původního mikrofonu Siemensu, poté však přišli s vlastními vylepšeními a vznikl tak mikrofon DM 2.

Z Labor W se stává Sennheiser ... i kvůli Dělnické straně

Kvalita mikrofonu DM 2 výrazně předčila dostupnou konkurenci a začal být velmi populární v německých rozhlasových studiích. Další modely mikrofonů na sebe nedaly dlouho čekat, mezi legendy patří reportážní mikrofon MD 21, který se v původní konstrukci vyrábí dodnes.

V roce 1958 přejmenoval Labor W na Sennheiser electronic. Jedním z důvodů pro změnu názvu byl incident s australským předsedou vlády, který odmítl hovořit do mikrofonu s nápisem Labor W, protože předpokládal, že patří opoziční Dělnické straně (Labor Party).

Revoluci mezi mikrofony zejména pro televizní využití znamenal v roce 1957 první bezdrátový mikrofoní set. Následovaly mikrofony takzvané konstrukce "krátká puška" které mohly být umístěny dále od řečníka a nezasahovaly tak do záběrů kamer. V roce 1987 byl za ně profesor Fritz Sennheiser oceněn Akademií filmových umění a věd v Hollywoodu.

Z mikrofonu se zrodila sluchátka

Při vývoji membrán a magnetodynamických ústrojí mikrofonů si u Sennheiseru uvědomili, že mnohé konstrukční prvky by bylo možné využít i na opačném konci zvukového řetězce, u sluchátek.

Výsledkem toho byl model HD 414, první sluchátka otevřené konstrukce na světě. Oproti uzavřeným konkurentům nabízely lepší zvuk a vyšší komfort nošení. Prodejní úspěch byl nečekaný. S více než deseti miliony prodaných kusů se HD 414 staly jedním z nejprodávanějších modelů sluchátek všech dob.

"Úspěch HD 414 byl docela překvapením a jakmile s námi výrobci z celého světa začali podepisovat licenční smlouvy na výrobu námi patentovaných otevřených sluchátek, věci začaly být opravdu zajímavé." vzpomíná v životopise profesor Sennheiser.

V roce 1982, ve svých 70ti letech, předal vedení společnosti svému synovi, profesoru Jörgu Sennheiserovi.

Historie evropského zvukového průmyslu zůstane se jménem Fritz Sennheiserem navždy spjata.

 

Zobrazeno: 402x
Kategorie: Návody Windows Přidáno: 21.09.2010 v 21:16:55
Komentáře: 0
Autor: admin

 

 

.:: Přidání komentáře ::.

Jméno*
Zpráva*

 

 
.:: Aktuální články ::.
.:: Kategorie -Stránky ::.
.:: Video návody ::.
.:: Instal pro PC ::.
.:: Filmy online v cz ::.
.:: Odkazy Online TV ::.
Televize online zdarma
On-linetelevize
Online tv
Online filmy
Seriály online zdarma
Sleduj Serial
Mega Kino tv
Vetřelci dávnověku
.:: Administrace ::.

Přihlaste se

Jméno
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo
.:: Kontakty - Technická podpora ::.
- Kniha návštěv
- Poslat e-mailem
- Katalog www stránek
- Chat -Online
.:: odkazy ::.
- Kulečník
- filmy.g6.cz
- videa.g6.cz
- youtub.g6.cz
- obrazky.g6.cz
- kristynka.g6.cz
- kytara.g6.cz
- filmy-serialy.g6.cz
- SoundCloud
- YouTube
- SoundCloud
- Gitarová univerzita
- Backing Tracks
- Živě z Rak.. náměstí
- irdza.g6.cz
.:: Vzkazník ::.
.:: Anketa ::.
Miniaplikace
.:: Archív ::.
- RSS
.:: Návštěvnost ::.
TOPlist

Jste 724710 . návštěvník této stránky

Nejstahovanější software
 1. AVG AntiVirus FREE 2014

 2. Skype

 3. WinRAR

 4. DAEMON Tools Lite

 5. VLC Media Player

 6. avast! Free Antivirus 2014

 7. Adobe Flash Player

 8. CCleaner

 9. KMPlayer

 10. Google Chrome

 11. Hamachi

 12. Adobe Reader

 13. uTorrent

 14. aTube Catcher

 15. Minecraft

 16. Microsoft Office 2010

 17. Mozilla Firefox

 18. BS.Player

 19. Total Commander

 20. Opera

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Žádný, zde z uvedených video souborů a souborů se nenachází na tomto serveru. Naše stránky pouze odkazují na stránky a servery třetích stran. Tímto způsobem neporušujeme autorská práva a neneseme žádnou odpovědnost za nelegální obsah na který zde upozorňujeme.jsou v souladu se zákony
.